0 (222) 400 00 80
0 (535) 363 77 70
0 (552) 380 37 46
header-icon
İş Güvenliği Uzmanı

Kursu

ESGO işyeri hekimliği kurs ücreti tanıtım görseli doktor ve hemşire

İşyeri Hekimliği Kurs Ücretleri

İşyeri hekimliği, iş yerlerinde çalışanların sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla özel eğitim almış doktorlar tarafından yürütülen ön...

İSG BLOG

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI KURSU İLE İLGİLİ DETAYLAR

1- İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ NE KADAR SÜRÜYOR?

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Ne Kadar Sürüyor?

İlk olarak 15 gün boyunca katılımcılar uzaktan eğitim sisteminde bulunan 90 saatlik dersleri tamamlarlar, sonraki 15 gün boyunca 90 saat online eğitime katılırlar. 180 saatlik ders periyodunun bitiminde 40 saatlik uygulamalı eğitime katılmaları gerekir. Bu uygulamalı eğitim tam olarak bir staj değildir, sigorta yapılması gerekmez. İş güvenliği uzmanının olduğu herhangi bir işletmede yapılabilir. (Kursiyerin hali hazırda çalıştığı işletmede iş güvenliği uzmanı varsa orada da yapabilir.) Toplamda 220 saatlik eğitim alan adaylar c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimini tamamlamış olurlar. 

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Ne Kadar Sürüyor?

Aynı c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitiminde olduğu gibi; ilk olarak 15 gün boyunca katılımcılar uzaktan eğitim sisteminde bulunan 90 saatlik dersleri tamamlarlar, sonraki 15 gün boyunca 90 saat online eğitime katılırlar. 180 saatlik ders periyodunun bitiminde 40 saatlik uygulamalı eğitime katılmaları gerekir. Bu uygulamalı eğitim tam olarak bir staj değildir, sigorta yapılması gerekmez. İş güvenliği uzmanının olduğu herhangi bir işletmede yapılabilir. (Kursiyerin hali hazırda çalıştığı işletmede kendisinin dışında iş güvenliği uzmanı varsa orada da yapabilir.) Uygulamalı eğitimde onay verecek iş güvenliği uzmanının belge sınıfı ve işyerinin tehlike sınıfının bir önemi yoktur, iş güvenliği uzmanı ile isg-katip sözleşmesi bulunan bir işletme olması yeterlidir. Toplamda 220 saatlik eğitim alan adaylar b sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimini tamamlamış olurlar.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Ne Kadar Sürüyor?

Aynı b ve c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitiminde olduğu gibi; ilk olarak 15 gün boyunca katılımcılar uzaktan eğitim sisteminde bulunan 90 saatlik dersleri tamamlarlar, sonraki 15 gün boyunca 90 saat online eğitime katılırlar. 180 saatlik ders periyodunun bitiminde 40 saatlik uygulamalı eğitime katılmaları gerekir. Bu uygulamalı eğitim tam olarak bir staj değildir, sigorta yapılması gerekmez. İş güvenliği uzmanının olduğu herhangi bir işletmede yapılabilir. (Kursiyerin hali hazırda çalıştığı işletmede kendisinin dışında iş güvenliği uzmanı varsa orada da yapabilir.) Uygulamalı eğitimde onay verecek iş güvenliği uzmanının belge sınıfı ve işyerinin tehlike sınıfının bir önemi yoktur, iş güvenliği uzmanı ile İsg-Katip sözleşmesi bulunan bir işletme olması yeterlidir. Toplamda 220 saatlik eğitim alan adaylar a sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimini tamamlamış olurlar.

blank
Facebook Instagram YouTube
Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.