blank

11 Yıllık Tecrübe

ESGO, yasa yayınlandığı günden bugüne kesintisiz İSG Eğitimleri veren ve merkezi Eskişehir’de bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığın’dan yetkili Eğitim kurumudur.

Dünyada kabul görmüş bir istatistiğe göre yaşanan iş kazalarının %98’i önlenebilir iş kazası hatta bu iş kazalarının da %50’si kolaylıkla önlenebilir iş kazasıdır. Ülkemiz de hedef olarak ‘’sıfır iş kazası – sıfır meslek hastalığını’’ hedeflemiştir. Bu hedefe ulaşabilmek İSG Kültürü kazanabilmek de ancak ve ancak EĞİTİM ile gerçekleşir. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği çalışanın bulunduğu her işletmede İSG hizmetlerinin sunulmasının zorunlu olduğu günümüzde sektörün ihtiyaç duyduğu İSG profesyonellerini kurucu ortağı A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Gülay Şengel önderliğinde ve kurumumuza ait pek çok yayın ile yetiştirmeye devam ediyoruz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin!

Türkiye’nin En Başarılı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumu:

ESGO; 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun yayınlandığı tarih olan Haziran 2012’den bu güne kesintisiz İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIK EĞİTİMİ veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetkili eğitim kurumudur. Başta Eskişehir, Kütahya, Afyon ve Bilecik olmak üzere, yurdumuzun doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitiminde Türkiye’nin tüm şehirlerine hizmet veren en köklü eğitim kurumudur. ESGO bu güne kadar verdiği 10.000’in üzerindeki mezun sayısı itibariyle de sektörde bir numaradır. Kursiyerlerimizin gösterdiği bu ilgi ve talep, bizim daha kaliteli eğitim vermemize ve hizmet kalitemizi sürekli yükseltmemize imkân tanımaktadır.

Eğitim Ciddi ve Güvenilir Kurumların İşidir:

ESGO kursiyerlerini sadece sınava hazırlamakla değil, büyüklüğü, kazandığı başarı ve kalitesiyle Türkiye genelinde İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi alanında sergilediği hizmet anlayışı, bilinirliği, müşteri memnuniyeti, ciddiyeti, kurumsal kimliği ve güvenilirliği ile eğitimin ciddi kurumların işi olduğunu kanıtlamıştır.

Mezun Ettiği Kursiyerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Sayısız İstihdam ve Kariyer İmkânları Sunar:

Bugün İş sağlığı ve güvenliği sektöründe çalışan iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri ve diğer sağlık personelinin pek çoğu ESGO mezunu sektör çalışanlarıdır. Mezunlarımızın bazıları da başarılı girişimcilik örneği sergilemiştir. Sektörde başarı sağlayan pek çok OSGB bizden eğitim alan katılımcılar tarafından kurulmuştur, onların başarıları bize gurur kaynağı olmaktadır. ESGO eğitim kurumundan sertifika eğitimini alan sektör çalışanları ile bu eğitimi alacak olan siz adaylar arasındaki iletişim ve sosyal ağlar, sizlerin sektörde öncelikli olarak istihdam edilmenizi sağlar.

Türkiye’nin En Saygın Akademisyen ve Eğiticileri ESGO ile Çalışıyor:

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim kurumlarında ders verebilmek için Çalışma Bakanlığının sertifikalandırdığı eğitici belgesine sahip olmak gerekmektedir. Bugün Türkiye’de bu belgeye sahip yaklaşık 1300 Eğitici bulunmaktadır. ESGO kurucu ortaklarından olan A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Gülay Şengel’in önderliğinde çalışmaları ve deneyimleri sayesinde alanında ün yapmış, kariyerlerinin zirvesinde eğiticilerle sözleşmeler imzalamış ve ESGO Eğitim Kurumlarında görev verilmiştir. Sektöre yeni adım atacak kursiyerlerimiz bu eğiticilerin tecrübe ve bilgilerinden azami ölçüde yararlanmaktadırlar.

ESGO Yayınları:

ESGO kurulduğundan bu yana hep eğitime yatırım yapmış, başarının bedelsiz olamayacağını kavramış, kursiyerlerine ücretsiz olarak verdiği ders kitapları, mevzuat külliyatı, eğitim CD’leri, soru bankası ve konu anlatımlı ders notları ile sektörde bilinirliğini ve kalitesini en üst düzeyde tutmanın haklı gururunu yaşamıştır. Bu anlayış ve ilkeler doğrultusunda, kursiyerleri ile birlikte geleceğe daha güvenle bakan bir camia olarak yoluna devam etmektedir.

Eğitim Kurumlarının Fiziki Koşulları ve Kursiyerlere Sağladığı Konfor:

ESGO ailesi ile tanışma fırsatı bulan siz değerli kursiyerlerimizin de takdir edeceği gibi, eğitim kurumumuzun fiziki ortamı ve konfor koşulları sektörde faaliyet gösteren diğer eğitim kurumları ile kıyaslanmayacak ölçüde birinci sınıf standartlara sahiptir.

ESGO Uzaktan Eğitim Hizmetleri:

İSG Eğitim Programının önemli aşamalarından birini teşkil eden uzaktan eğitimin, kursiyerlerimize doğru ve kaliteli bir şekilde verilmesini ve eğitimden beklenen hedeflere ulaşılmasını sağlamaktadır. Ayrıca ESGO İSG eğitimi alan tüm kursiyerlerine uzaktan eğitim sistemine 1 yıl süre ile ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak altyapıya sahiptir.

Misyonumuz

Türkiye olarak ‘’sıfır iş kazası, sıfır meslek hastalığı’’ hedefine ulaşmada katkı sağlayacak olan İSG Profesyonellerinin eğitim basamağında yer alan kurumumuzun hizmet kalitesi ile uluslararası hizmet standartlarına sahip kaliteli hizmetten taviz vermeden hizmetimizi sürdürmek, sürekli gelişen ve geliştiren bir işletme olabilmek. Yenilik ve değişimi sürekli takip edebilen BİLGİ ÇAĞI İNSANI sayısını artırmak, bu konuda örnek olmak, yön göstermeyi hedeflemek ve buna ulaşma için atılan adımları da desteklemek.

Vizyonumuz

Vizyonumuz Sektörde söz sahibi, uluslararası standartlara uygun hizmet sunan, insan ve hoşgörü odaklı, prensipli, titiz, sözünü tutan ve güvenilir bir işletme olmak. Türkiyemizin müreffeh uluslar seviyesinde olması için iş hayatına katkı sağlamak, ülkemize değer kazandıran İSG profesyonellerinin yetiştirilmesinde katkıda bulunmak.

İlkelerimiz

Tüm müşterilerimize ve çalışanlarımıza sevgi odaklı yaklaşım, Sektörün yaptıklarını izleyen değil, sektörde ilkleri yapan firma olmak, sektöründe aranılan firma olmak. Kendimizi ve bilgilerimizi sürekli geliştirmek. Tüm paydaşlarımızın yaşam düzeyini yükselten firma olmak.

Politikamız

Yasal mevzuatlara uymak. Müşteri memnuniyetini sağlamak. Hizmetlerimizi zamanında vermek. Ekip çalışması ve doğru bilgi alışverişini sağlamak. Çalışanlarımızı eğitmek, sürekli gelişmek. Çalışanlarımızın ve toplumun iletişim bilincini geliştirmek. Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak.

ESGO OLARAK 12 YILDA

Kazandırdıklarımız

2010
ÖĞRENCİ
2000
SERTİFİKA
21
KURUM
750
İŞ YERİ HEKİMİ
Videoyu oynat

İş Yeri ve Güvenliği Uzmanı Eğitimi

A Sınıfı İş Yeri Güvenliği Uzmanlığı Eğitimimizden örnek ders videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Videoyu oynat

İş Yeri Hekimliği Temel Eğitimi

İş Yeri Hekimliği Temel Eğitimimizden örnek ders videosunu buradan izleyebilirsiniz.