Genel

Eskişehir İSG Kursu

blank

İş güvenliği uzmanı, çalışanlara güvenli bir çalışma ortamı sağlanması için görev alır. İşyerinde gerçekleşebilecek kaza sonucu ölüm ve yaralanma riskinin en aza indirilerek bu tür olumsuzluklardan çalışanların korunmasına rehberlik etmek asıl hedeftir. Eskişehir iş güvenliği kursu bu yönde çalışmalarını sürdürmekte ve çalışanların güvenliğini göz önünde tutarak çalışmalar yapmak için adayları eğitmektedir. Her işletmenin gerek duyduğu ve bulundurmak zorunda oldukları iş güvenliği uzmanı son zamanlarda büyük ilgi görmektedir. Bu yazımızda ESGO ekibi olarak “Eskişehir İSG Kursu” hakkında bilgiler vereceğiz.

Eskişehir’de Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

blank

Birçok araştırma yöntemi ile bilimsel ve deneysel çalışmalar sunan ve son zamanlarda bir bilim dalı olarak kabul edilen iş güvenliği uzmanlığı oldukça önemli bir meslektir. Her işyerinde bulunması zorunlu olan iş güvenliği uzmanı, az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olmak üzere farklı işyerlerinde görev alabilmektedirler. İş güvenliği uzmanı, insan faktörünü dikkate alarak olası risklerin en aza indirilmesi ve tehlikelere müdahale edilerek tekrarlanmaması gibi çalışmalar yapmaktadırlar. Eskişehir’de iş güvenliği uzmanı olmak isteyenler için şartlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Mühendislik veya mimarlık fakültelerindeki bölümlerden diploma sahip olmak ya da Bakanlık ve ilgili kuruluşlarında çalışma hayatını denetleyen müfettiş olmak ya da Teknik kişi olmak (teknik öğretmen, fizikçi, kimyager veya biyolog unvanına sahip olmak) ya da İş sağlığı ve güvenliği bölümünden mezun olmak
  • Çalışma Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumu olan ESGO’dan eğitim alarak, ÖSYM’nin uyguladığı sınavdan 100 üzerinden en az 70 puan almak

Eskişehir’de İş Güvenliği Uzmanlarının Görevleri Nelerdir?

blank

 İş güvenliği uzmanlarının görevleri iş yeri, insan sağlığı ve hayatı açısından önemli bir yere sahiptir. Çalışanlara güvenli ve konforlu bir çalışma ortamı sunulmasını sağlamak, işyerindeki verimliliğin artmasını beraberinde getirir. İşletmede önemli bir yere sahip olan iş güvenliği uzmanlarının birçok görevi bulunur. Eskişehir’de iş güvenliği uzmanlarının görevleri şunlardır:

  • İş güvenliği alanında işletmede çalışanlara bilgi vermek, rehberlik ve danışmanlık yapmak
  • İş akışını mümkün olduğunca aksatmadan sağlıklı ve verimli bir iş ortamı sağlanmasına rehberlik etmek
  • Risk değerlendirmesi yapmak ve gereken önlemleri aldırarak olası kazaları en aza indirmek
  • İşverene alınması gereken önlemleri yazılı olarak iletmek ve işverenin belirli bir süre içerisinde tehlike arz eden bu durumlara gereken önlemleri aldığını denetlemek vb.

ESGO ekibi olarak bu yazımızda “Eskişehir İSG Kursu” hakkında bilgiler verdik ve merak edilen soruları cevaplandırdık. Çoğunluğu gerekli önlemler dahilinde kolaylıkla önlenebilecek olan iş kazalarının önlenmesi için iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alarak bunu mesleğiniz hale getirebilirsiniz. Tecrübeli eğitimcilerimizden istediğiniz her yerden alabileceğiniz online eğitim hizmetimizden yararlanabilirsiniz. İş güvenliği uzmanlığı ve daha fazlası için içeriklerimizi okuyabilir, hizmetlerimizi incelemek ve bizim hakkımızda bilgi sahibi olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kurumsal kimliği, müşteri memnuniyeti ve güvenirliği ile kaliteli bir eğitim sürecinden geçmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin!